sufit

Budowa sufitu napinanego

Branża budowlana a w szczególności jej odłam dotyczący remontów lub wykończeń wnętrz ma tendencje do zaskakiwania klientów bardzo szybko i często pojawiającymi się nowościami. Rzeczywiście zmienność trendów następuje w tej branży bardzo szybko. Czasami inwestor jest bardzo zaskoczony, że to co wczoraj było modne już dzisiaj nie jest i przyprawia go to wszystko o ból głowy. Warto więc skorzystać z rozwiązania, którym jest sufit napinany bo akurat w tym przypadku można mieć pewność, że będzie to rozwiązanie bardzo efektowne i ponadczasowe.

Różnorodne modele sufitów napinanych

sufitSufit napinany jest bardzo nowoczesnym i wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem oferującym jednocześnie bardzo długą żywotność i wyjątkowy efekt wizualny. Ponadto jest to rozwiązanie opierające się na bardzo szybkim montażu absolutnie nie generującym ogromnej ilości zabrudzeń jak to bywa przy technologiach tradycyjnych opartych o karton gips lub o tynki mineralne. Ogromną zaletą sufitów napinanych jest to, że pomieszczenie, w którym jest montowany nie jest wykluczone z użytkowania. Zwykle montaż trwa tylko kilka godzin w zależności od stopnia skomplikowania projektu sufitu. Podstawowymi materiałami, z których wykonuje się sufity napinane są membrany wykonane z PCV, tkanin poliestrowych lub tkanin satynowych. Trzeba nadmienić, że obecnie tą techniką wykonuje się również pokrycia ścienne. Membrany rozpina się specjalnych stelażach różniących się między sobą w zależności od projektu sufitu gdyż mamy do wyboru sufity zbudowane z jednej lub wielu powłok. Ostatnie lata to ogromny rozwój przedsiębiorstw w Polsce oferujących produkcję sufitów napinanych. Bardzo istotne jest to, że oferta i jakość wykonania jest rzeczywiście na najwyższym poziomie gdyż firmy te opierają swoją produkcję na najlepszych powłokach dostarczanych przez światowych potentatów w tej branży. Oferta polskich firm zawiera wszystkie dostępne modele na podstawie których buduje się wersję zgodną z wizją klienta. Inwestor może więc wybrać najprostszy model jednopowłokowy matowy lub z efektem tzw. lustrzanego odbicia. Do bardzo ciekawych należy sufit z nadrukiem gdzie można umieścić każde zdjęcie, nawet ze zbirów klienta. Najbardziej efektowne są modele wielopowłokowe ze specjalistycznym oświetleniem. Producenci oferują specjalistyczne oświetlenie dzięki którym sufit jest wyjątkowo dekoracyjny. Sufity doświetla się światłowodami lecz najczęściej jest to sufit podświetlany ledami budujący odpowiedni nastrój w pomieszczeniu.

Należy zauważyć wyjątkową żywotność sufitów napinanych sięgającą nawet kilkudziesięciu lat. Zaletą sufitów napinanych jest to, że nie wymagają żadnych zabiegów naprawczych przez cały okres funkcjonowania. Producenci oferują wszystkie warianty sufitów dopasowanych do żądanej aranżacji wnętrza. Sufit napinany to bardzo udana inwestycja na długie lata zapewniająca wyjątkowość każdego wnętrza.